Video je třetí aktivitou v „Klubu objevitelů digitálních technologií“ v Čechách

Klub „Objevitelů digitálních technologií“ v Dobraticích pomalu dochází do svého cíle a objevitelé čeká třetí aktivita. Tou je video od počátečního natáčení po samotné zpracování si záběru do finální verze.

Celou aktivitu začali naší objevitelé poznáváním kamerových zařízení a jejich funkčností s kameramanem Tomášem Vítkem. Besedu pojal Tomáš Vítek co nejvíce prakticky, aby si děti dokázaly samy navrhnout scénář a podle něj natočit a zrežírovat svou vlastní představu.

Objevitelé byli limitování tématy, z kterých si měli jedno vybrat.

V nabídce byly tyto témata:

„Jeden den v naši vesnici“

„Jeden den v naši škole“

„Jeden den jednoho člověka (mazlíčka)“

A po výběru tématu již nebylo z čím otálet. Každý podle svých možnosti natáčel na mobilní telefon, tablet, fotoaparát nebo na GoPro kameru. Záběry se stáhly do počítačů a pomocí online programu Wevideo se začali naplňovat představy a plány našich objevitelů. Na jejich práce se můžete podívat zde.

S programem Wevideo se děti naučily velice rychle a v mnohém překvapovaly své lektorky. Ostatně o jejich schopnostech se můžete přesvědčit i z tutoriálu k tomuto programu – zde!